Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Соціальна акція «16 днів  проти насильства» - щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада (це Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) і триватиме до 10 грудня – Міжнародного дня захисту прав людини.

      Основними її завданнями є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

      Педагогічний колектив та учні нашого закладу теж, як і вся міжнародна спільнота, щорічно активно підтримує цю акцію. Як і тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу, ми теж активізуємо з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

     Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

    Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

    У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

   Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

    На підтримку цієї громадської ініціативи щорічно проводиться кампанія Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблем та рішень у всьому світі. В останні роки кампанія UNiTE використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі глобальні заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії UNiTE і в контексті її глобальної адвокації, використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат. Підсвічені помаранчевим кольором офіційні будівлі українських міст та пам’ятники архітектури, що ознаменують початок Всеукраїнської акції «16 днів проти  насильства» стануть  добрим початком майбутнього гармонійного і ненасильницького співжиття у наших сім’ях та громадах.

       За даними Шишацького відділу поліції Миргородського відділення Національної поліції в Полтавській області в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді за дев’ять місяців 2020 року зафіксовано 63 випадки домашнього насильства (з них 1 стосовно дітей). 2  подані заяви від жінок, Шишацьким підрозділом  Національної поліції  у сфері запобігання та протидії домашньому насильству винесено 43 термінових заборонних приписів щодо фактів домашнього насильства.

      Повідомляємо:

        група реагування патрульної поліції  оперативно виїздить  на виклики щодо домашнього насильства;

        в Україні працює національна гаряча лінія 0 800 500 335 або 116-123, дзвінки на яку з мобільного є безкоштовними;

        відповідно до діючого законодавства, особам, що потерпіли від насильства, можуть бути надані три види допомоги: психологічна, матеріальна і юридична.

       Таким чином, акція „16 днів проти насильства” – це заклик  до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань за будь-яких обставин. Правда завжди одна: свою думку можна довести без насильства, конфлікти можна вирішити без насильства. А золоте правило діє і досі: Як хочеш, щоб з тобою чинили люди – так і ти з ними чини!

Відеоролики:

 https://youtu.be/ZGoWmM3nZAU

 https://youtu.be/TFfFHYO1kZA

          Підготувала соціальний педагог опорного закладу С.Г. Луценко