Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Чорнобривець - чарівна квітка, бо ж по суті – «чужинець», а став чи не найріднішим, збагатив культуру, духовність, став одним із символів українського народу, який уособлює дитинство, рідну матір і батька, рідну оселю. Вони поширені в Україні. Аж не віриться, що кілька століть тому наші давні предки не знали, що такі квіти взагалі існують.
Коли з’явились ці рослини в Україні, невідомо, але назву вони отримали за незвичайні кольори. Краса та цілющі властивості сприяли тому, що вони швидко поширились та стали дуже популярними. Немає України без білої хати і чорнобривців, які милують око до сивих морозів, тому  десь в чужих краях, побачивши їх, завжди згадуємо про рідну землю.   
Для матерів чорнобривці – символ синівської чоловічої сили, святості, чистоти, хлоп’ячої краси й добра. Діти ж пов’язують ці квіти з образом матері,  для них - це символ отчого дому, материнської любові, Батьківщини.
 Чорнобривці згадуються як в українських народних піснях, так і в сучасних авторських, а пісня композитора В. Верменича на вірш Миколи Сингаївського «Чорнобривців насіяла мати…» стала пісенним реквіємом поета не тільки його матері Уляні, а й усім українським матерям.
На мальовничій Шишаччині виріс свій «Чорнобривець». Так було названо дитячий фольклорно - етнографічний колектив, який був створений у далекому 1988 році. Його першим керівником була учитель музики і співів В.З. Антонова. Уже з перших років існування він здобував перемоги.
З 1996 року «Чорнобривцем» керує Заслужений працівник культури України В.М. Луценко. За творчі досягнення гурт отримав звання «Зразковий», а в 2006 році - почесне звання «Народний».
18 травня 2019 року в приміщенні селищного будинку культури відбувся святковий концерт «Чорнобривець» скликає друзів» з нагоди 30-річчя створення гурту.
Його прийшли привітати з ювілеєм багато гостей. З вітальним словом до чорнобривчат звернувся директор школи Іваниця Віталій Анатолійович, заступник голови районної державної адміністрації Онацько Юрій Михайлович, головний спеціаліст відділу культури і туризму Шишацької ОТГ Островерха Лілія Юріївна, директор селищного будинку культури Матвієнко Валентина Петрівна. Співаки народного хору «Явір» подарували ювілярам музичне вітання. Батьківська подяка керівнику гурту Луценко В.М. за формування в серцях вихованців любові до української пісні висловлена Никифоровою Мариною Володимирівною. А випускники, учасники «Чорнобривця» різних поколінь, зокрема Іванова Наталія, Лефко Аліна, Безкоровайна Катерина, Литвин Євген, подарували присутнім свої пісні.
15 років поспіль меценатом колективу виступає Яковенко Віктор Васильович. Саме йому чорнобривчата висловили найщиріші слова подяки за багаторічну підтримку. Віктор Васильович, у свою чергу, пообіцяв опікуватися колективом і надалі. Сюрпризом від мецената став виступ заслуженого артиста Полтавської філармонії Миколи Гармаша.
Творча географія цього колективу охоплює всі куточки України від Заходу до Сходу та далекого зарубіжжя, де проходили конкурси – фестивалі дитячої та юнацької творчості, з яких колектив завжди повертався з перемогою.
Ось невеличкий екскурс у минуле - творчі досягнення колективу:
1997 – лауреат фольклорного фестивалю «Покуть» - м. Харків.
1999 – лауреат Всеукраїнського фестивалю «Наша земля Україна» МДЦ «Артек».
2000 - лауреат Міжнародного конкурсу «Усі ми діти твої, Україно», м. Одеса.
2001 – лауреат Міжнародного фестивалю конкурсу «Родослав» м. Івано- Франківськ. Учасники творчого звіту майстрів мистецтв та кращих художніх колективів Полтавщини в національному палаці «Україна» м.Київ. Учасники Всеукраїнського фестивалю «Наша земля – Україна», МДЦ «Артек».
2003 - лауреат Всеукраїнського фестивалю «Дзвени піснями, моя земля» місто Севастополь. Учасник творчого звіту майстрів мистецтв і кращих колективів Полтавщини - палац «Україна» м. Київ.
2005 – володар Гран – Прі Всеукраїнського конкурсу «Духовні джерела» місто Київ.
2006 – свято Івана Купала в Дубичах Церковних – Польща за підтримки союзу українців Підляшшя. Лауреат III міжнародного конкурсу «Котилася торба»,
м. Кузнєцовськ Вінницької області.
2007 – лауреат Міжнародного конкурсу «Змінимо світ, на краще», МДЦ «Артек». Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Шукаємо таланти», м. Полтава.
Участь у святковому новорічному дійстві в національній бібліотеці імені В.І.Вернадського, м. Київ.
2008 – лауреат І Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю конкурсу «Орелі», м. Київ, музей Івана Гончара.
2009 – м. Гельсінкі, Фінляндія «Дружба не має кордонів». Всеукраїнський конкурс «Шукаємо таланти» м. Полтава.
2010 – лауреат Міжнародного конкурсу «Усі ми діти твої, Україно», м. Одеса.
2011 – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Наша земля – Україна», МДЦ «Артек».
2012 – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Орел » м. Київ. «Різдв’яні канікули» м.Львів. Неодноразовий володар Гран-Прі обласного конкурсу «Веселка».
2012 – лауреат VIII Міжнародного конкурсу м. Річьоне Італія.
2013– лауреат міжнародного конкурсу «Барвистий віночок» м. Дніпропетровськ. Володар Гран – Прі обласного конкурсу «Веселка». Лауреат Міжнародного конкурсу «Зірковий час» м. Прага, Чехія.
2014 - лауреат ІІ премії Всеукраїнського конкурсу «Різдвяні канікули м.Львів.
Лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Свят, мистецтво і море, Болгарія». Лауреат ІІ премії Міжнародного конкурсу «Сузір’я Несебр» Болгарія.
2015 - володар Гран – Прі Всеукраїнського конкурсу «Зірковий час» м.Полтава.
Гран – Прі Всеукраїнського конкурсу «Пісенні крила Чураїви» м. Полтава. Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу «Квітуча Україна» м.Миргород. Гран – Прі Міжнародного конкурсу «Україна – це ми» м.Київ. Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу «Боромля 2015» м.Тростянець.
2016 - лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Чорноморські зірки» м.Одеса. Лауреат І премії «Інтер Fest – Kiten» Кітен, Болгарія. Лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Діти сонця і миру» м.Миргород. Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу «Зірки виходять на сцену» м.Скадовськ. Лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Зірковий олімп» м.Полтава.
2017- лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Діамант Карпат» м.Яремче. Лауреат ІІ премії «Перлина – Фест» м.Київ.
2018 - лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу «Зимові візерунки», Сонячна долина м. Чернівці. Володар Гран – Прі Міжнародного конкурсу «Зірки Греції », Греція. Лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Золоте зерно» м. Київ. Учасник звітного концерту майстрів мистецтв Полтавщини в українському домі, м. Київ. Лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Українська коляда» м.Львів. Дипломанти VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірковий час» м. Полтава.
В українському селі чорнобривці палахкотять майже біля кожної хати. Вони продовжують надихати митців на нові шедеври. А нашому «Чорнобривцю» ми бажаємо нових успіхів та творчих злетів. Хай радіє світ щирому вашому співу, а рідна Україна пишається талантами.