Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

12 березня 2018 року в опорному закладі «Шишацька спеціалізована школа ім.В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» відбулися Малі наукові читання академіка В.І. Вернадського. Школярі свято бережуть пам’ять великого науковця, бо саме в Шишаках, зокрема  на Бутовій горі, з’явилася нова наука про живу речовину, пізніше названа біогеохімія. Це 40 знаменитих сторінок великого відкриття,  що становлять основу нового вчення Вернадського.

Урочисте відкриття почалося зі вступного слова Самсоненка В.Я., учителя біології опорного закладу.

Перед присутніми виступила Ярова Р.О., заступник директора з НВР. Вона торкнулася проблем розвитку та збереження спадщини вченого.

 У рамках заходу презентували свої доповіді члени наукового товариства учнів «Паросток», переможці екологічних конкурсів та акцій. Відбулася жвава дискусія про роль і значення ідей Вернадського у сучасному науковому і суспільному житті.

Присутні мали змогу переглянути фільм про наукову діяльність вченого, а також відвідати зразковий музей В.І.Вернадського при опорному закладі. Юні екскурсоводи ознайомили присутніх з найвідомішими чи маловідомими науковими доробками природодослідника, його життям та роботою, яка була безпосередньо пов’язана з Україною, зокрема Шишаччиною.

Ідеї В.І.Вернадського знаходять своє втілення у різноманітних галузях – фізиці, хімії, біології, географії - і є дороговказом для учнів при вивченні цих наук у школі.

                                  Світлана Безручко, учениця 11 класу, екскурсовод музею.