Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

              15-го лютого в Україні щорічно відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Неофіційно цей день – річниця виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

              У радянсько-афганській війні брало участь більше 160 тисяч україців, близько 3 тисяч загинули. Усі вони стали знаряддям керівництва колишнього СРСР, яке не хотіло послаблювати свій вплив в Афганістані. Це відбувалося під приводом інтернаціональної допомоги.

              Незважаючи на те, що Україна визнала цю війну агресією Радянського Союзу проти Афганістану, не варто забувати, що воїни-афганці виконували свій службовий обов’язок. Тому ми маємо пам’ятати і тих, хто пройшов через жах цієї війни, і тих, хто поліг на полі бою.

          13 лютого в Публічній бібліотеці для дорослих Шишацької ОТГ відбувся захід з нагоди 30-тої річниці закінчення війни в Афганістані. Зустріч, на яку було запрошено воїна-афганця Горобця Анатолія Юрійовича, відвідали учні 11 класу опорного навчального закладу «Шишацька спеціалізована школа імені В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області». Колишній військовий поділився з нами спогадами про події в Афганістані. Він розповів про побут солдатів, ставлення цивільного афганського населення до радянських військових, а також про замовчування певних аспектів цієї війни за часів СРСР. Завдяки цьому заходу ми змогли більше дізнатися про воєнні дії в Афганістані. Також було вшановано пам’ять наших співвітчизників, які зазнали лиха внаслідок радянсько-афганської війни.