Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Соціальна акція «16 днів  проти насильства» - щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада (це Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) і триватиме до 10 грудня – Міжнародного дня захисту прав людини.

      Основними її завданнями є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

      Педагогічний колектив та учні нашого закладу теж, як і вся міжнародна спільнота, щорічно активно підтримує цю акцію. Як і тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу, ми теж активізуємо з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

     Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

    Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

    У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

   Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

    На підтримку цієї громадської ініціативи щорічно проводиться кампанія Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблем та рішень у всьому світі. В останні роки кампанія UNiTE використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі глобальні заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії UNiTE і в контексті її глобальної адвокації, використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат. Підсвічені помаранчевим кольором офіційні будівлі українських міст та пам’ятники архітектури, що ознаменують початок Всеукраїнської акції «16 днів проти  насильства» стануть  добрим початком майбутнього гармонійного і ненасильницького співжиття у наших сім’ях та громадах.

       За даними Шишацького відділу поліції Миргородського відділення Національної поліції в Полтавській області в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді за дев’ять місяців 2020 року зафіксовано 63 випадки домашнього насильства (з них 1 стосовно дітей). 2  подані заяви від жінок, Шишацьким підрозділом  Національної поліції  у сфері запобігання та протидії домашньому насильству винесено 43 термінових заборонних приписів щодо фактів домашнього насильства.

      Повідомляємо:

        група реагування патрульної поліції  оперативно виїздить  на виклики щодо домашнього насильства;

        в Україні працює національна гаряча лінія 0 800 500 335 або 116-123, дзвінки на яку з мобільного є безкоштовними;

        відповідно до діючого законодавства, особам, що потерпіли від насильства, можуть бути надані три види допомоги: психологічна, матеріальна і юридична.

       Таким чином, акція „16 днів проти насильства” – це заклик  до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань за будь-яких обставин. Правда завжди одна: свою думку можна довести без насильства, конфлікти можна вирішити без насильства. А золоте правило діє і досі: Як хочеш, щоб з тобою чинили люди – так і ти з ними чини!

Відеоролики:

 https://youtu.be/ZGoWmM3nZAU

 https://youtu.be/TFfFHYO1kZA

          Підготувала соціальний педагог опорного закладу С.Г. Луценко

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку  21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

У цей день класні керівники опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського провели інформаційні хвилинки для учнів. До глибини душі проникливим став вірш «Для чого люди вийшли на Майдан?» учениці 11-А класу Кущ Світлани. Також був встановлений стенд для ознайомлення учнів з історією виникнення свята та з поясненням понять « гідність» та «свобода».

У такі пам’ятні дні учні повинні не тільки згадувати історію своєї держави, а й усвідомити себе справжніми українцями, виховувати в собі почуття особистої відповідальності за долю держави та мати готовність служити Батьківщині.

Видря Ольга Юріїівна, педагог-організатор

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

20 листопада відзначається  Всесвітній день  дитини.

Офіційно це свято з'явилося в 1954 році  завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на  необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя, вільних від голоду, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.

Всесвітній день дитини також відзначається, коли Організація Об'єднаних націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році.  Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна конвенція про права дитини.

Цього дня наша шкільна родина теж залучилася до святкування. Учні 5-9 класів підготували чудові плакати, де в яскравій та доступній формі висвітлили не тільки права, які має дитини, але й її обов’язки. Соціальний педагог Луценко Світлана Гаврилівна провела тренінгові заняття «Знаємо і реалізуємо свої права» для 7-х та 9-х класів. А педагог-організатор Видря Ольга Юріївна разом з учнями 5-7-х класів підготували відеоролик про те, як найвразливіша частина суспільства діти потребують особливого захисту й піклування.

Видря Ольга Юріївна, педагог-організатор

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

День книги рекордів Гіннеса в опорному закладі «Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського»

9 листопада весь світ відзначає День книги рекордів Гіннеса – найпопулярніший у світі довідник, який має давню історію. Проте відзначати цей день почали лишу в 2005 році, коли був проданий 100 мільйонний екземпляр Книги рекордів Гіннеса.

У цьому році учнівське самоврядування «ГУАШ» створило шкільну книгу рекордів. Тому саме 9 листопада протягом дня учні закладу спробували свої сили у різних номінаціях.

У ході заходу діти спостерігали за найрізноманітнішими рекордами. За підсумками перемогу отримало 14 учнів у різних категоріях. Серед них: учениця 4-в класу Фастівець Анна встановила рекорд щодо найбільшої кількості «дванадцяток»; «Найдовша коса школи» - Кучина Валерія, учениця 8-а класу; «Найменший учень школи» - Стратан Анатолій, учень 2-а класу, а «Найменша учениця школи» - Сухімова Вікторія, учениця 3-А класу; «Найпопулярніший блогер» - учениця 10 класу Горбонос Єлизавета; Стешенко Станіслав, учень 9-а класу найшвидше складає кубик Рубика; в номінації «Присідання» отримала сертифікат учениця 5 класу Зінченко Вероніка; «Найкрутіший математик» - Мізь Ірина, учениця 11-а класу, яка назвала найбільшу кількість чисел після коми числа «Пі»; найважчий портфель виявився в учениці 3-а класу Кірзенко Діани; «Найвитриваліший в планці» - Харченко Богдан, учень 8-б класу; найвищим учнем нашої школи виявився одинадцятикласник Калина Віталій; найшвидший читач серед початкової школи – учениця 4-а класу Шульженко Софія; «Найсильніша рука» у В’юна В’ячеслава, учня 11-а класу; в номінації «Дивоглядки» перемогу отримала учениця 8-а класу Троневська Анжела.

Бажаємо всім нових досягнень та рекордів!

Видря Ольга Юріївна, педагог-організатор

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

         Сучасна молодь -  це, безсумнівно, драйвери змін у суспільстві з новими цінностями і власним баченням світу. Саме вона здатна неабияк реалізувати  свої мрії через участь у різних проєктах і конкурсах. Продумати стратегію, скласти якісний план дій та цілеспрямовано йти до своєї мети – все це ознаки  активної молоді.

         Влітку цього року здійснилася довгоочікувана мрія опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського». Троє учениць (Величко Ілони, Гордієнко Валерії, Мізь Ірини) взяли участь у майстерні лідерства та проєктного менеджменту «Підйом» (спільному проекті агропромхолдингу «Астарта», благодійного фонду «Повір у себе» та Української академії лідерства). Протягом кількох днів вони навчалися створювати власні проєкти, розвивати лідерські навички, освоювали проєктний менеджмент, наполегливо працювали і вірили в перемогу.  Дівчатка змогли відстояти свій проєкт «GreenHub», що базувався на створенні «Зеленого класу», мініекостежки і теплих екологічних ділянок на території школи. Він неабияк потрібний для учнів школи: проведення занять на свіжому повітрі сприяє кращій концентрації уваги, підвищує цікавість та мотивацію до навчання, дає більший простір для творчості та допомагає зберігати здоров’я. Зеленим класом можуть користуватися також вчителі та батьки для участіу семінарах та зборах. Такий формат проведення є  профілактикою емоційного вигорання вчителів і буде сприяти більшій активності батьків щодо залученняїх до шкільного життя. Також на просторі Green HUB ми плануємо проводити різні майстер-класи, лекції екологічного спрямування для різної вікової категорії населення (від дошкільнят до людей похилого віку), залучати фахівців агрофірми ТОВ АФ ім. Довженка для майстер-класів з метою  профорієнтації учнів.

        На даному етапі вже встановлено альтанку та посаджено дерева. У подальшому планується прокласти екологічну стежку, створити екоділянки.

        На цьому шкільні проєкти ще не закінчуються. Наші учні мають ще багато ідей, щодо вдосконалення навчального закладу та освітнього простору. Ми завжди готові до нових звершень і впевнено йдемо до своєї мети!

                                                                                                                                            Величко Ілона, учасниця проєкту

IMG 20201116 110451  IMG 20201116 110507

IMG 20201116 110518