Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
для заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району «Діяльнісний підхід унавчанні природничих предметів та гуртковій роботі»

22 квітня 2016 року у  Шишацькій спеціалізованій школі ім.В.І.Вернадського відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району «Діяльнісний підхід у навчанні природничих предметів та гуртковій роботі». Мета семінару – розвиток професійної компетентності педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району; орієнтування на інновації, що відповідають сучасним потребам розвитку країни і загальносвітовим тенденціям в освітньому просторі.

Учасників семінару-практикуму привітала начальник відділу освіти Шишацької селищної ради Караваєва Н.М.  З програмою заходу ознайомив присутніх директор Шишацького РМЦ Чернобель О.М. Директор Шишацької спеціалізованої школи ім.В.І.Вернадського Іваниця В.А. та завідувач Шишацької філії Полтавського облЕНЦум Яровий Ю.В. презентували свої заклади.

У теоретичній частині семінару про діяльнісний підхід до навчання в контексті впровадження сучасних технологій розповіла Шевченко З.В., заступник директора з навчально-виховної роботи. Вітценко В.М., учитель фізики, зосередила увагу на важливості використання на уроках методу проектів для формування ключових компетентностей учнів. Про етапи реалізації

дослідно-експериментальної діяльності «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів», яка проводиться в Шишацькій спеціалізованій школі ім.В.І.Вернадського з 2014 року розповіла Ярова Р.О., заступник директора з навчально-виховної роботи. Присутнім були продемонстровані різні шляхи реалізації проектної діяльності, зокрема через урок. Учителями фізики Вітценко В.М., Бережною Л.П. та учителем географії Одинченком С.М. були показані фрагменти уроків з використанням методів включення учнів у навчально-пізнавальну діяльність. Відбулася презентація проектів учнів 3-В класу «Пластик у нашому житті» (науковий керівник Левченко Н.І., учитель початкових класів) та учня 10-А класу Нежмакова Олександра «Шляхи підвищення рентабельності пасік в умовах скорочення площі медоносних культур в Шишацькому районі» (науковий керівник Самсоненко В.Я., учитель біології). Присутніх зацікавила науково-дослідницька робота «Малі ГЕС: катастрофа чи порятунок?» Самсоненко Вікторії, учениці 11-А класу. Розглядалися роботи учнів як результат продуктивного навчання.

Учасники семінару відвідали Зразковий музей В.І.Вернадського та музейну кімнату «Бабусина світлиця», де ознайомилися з дослідницькою діяльністю учнів-екскурсоводів та пошукових загонів.

Яровий Ю.В. розповів про тісну співпрацю школи з Шишацькою філією Полтавського облЕНЦум. Він наголосив на тому, що заняття у гуртках доповнюють програмовий матеріал, стають засобом реалізації дитячого потенціалу та розвитку особистих здібностей від рівня освітнього стандарту до дослідництва та творчості. Керівник гуртка «Юні лісівники» Гришко Ю.О. запросила присутніх на свято «Первоцвіт – весняна казка».

Учасниками семінару були запропоновані методичні рекомендації щодо проектування уроків географії, фізики, хімії, біології з реалізації діяльнісного підходу.

Ярова Р.О., заступник директора з навчально-виховної роботи