Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 
28 жовтня в рамках координації дослідно-експериментальної роботи «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» в Шишацькій спеціалізованій школі ім.В.І.Вернадського відбулося засідання круглого столу «Діяльнісний підхід до навчання як умова розвитку особистості школяра: практичний аспект». Засідання проводилося з метою створення науково-методичного простору для підвищення рівня професійної компетентності учасників дослідно-експериментальної роботи; вироблення стратегії діяльності вчителя в умовах діяльнісно орієнтованого навчання.
З вітальним словом до учасників звернулися
завідувач Шишацьким районним методичним кабінетом Чернобель Олександр Миколайович та заступник директора з навчально-виховної роботи школи Ярова Руслана Олександрівна.
Буйдіна Олена Олександрівна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім. М.В. Остроградського ознайомила присутніх з моделлю навчання природничих предметів на засадах діяльнісного підходу, яка забезпечує високий рівень якості навчальних досягнень учнів, розвиток їх мислення і здібностей. Модель у своїй структурі об’єднує мету, закономірності та принципи, зміст навчальних природничих дисциплін, методику реалізації діяльнісного підходу, моніторинг і проектований результат.
Вітценко Валентина Миколаївна, учитель математики і фізики, у своєму виступі зробила акцент на діяльнісних технологіях у навчанні, розкрила їх значення для навчального процесу.
З режисурою уроків діяльнісної спрямованості ознайомила учасників
Безкоровайна Наталія Борисівна, вчитель хімії і біології. Вона наголосила на особливостях організації навчального процесу  на уроках хімії в рамках діяльнісного підходу.
Особливу увагу учасники заходу звернули на виступ учителя математики і фізики Бережної Людмили Петрівни. Вона розповіла про функції вчителя в діяльнісній моделі навчання, наголосила на співробітництві учителя і учня як необхідної умови ефективного формування творчого та конкурентно спроможного колективу учнів.
Лялька Наталія Іванівна, учитель початкових класів, ознайомила учасників круглого столу з критеріями оцінювання проектної та дослідницької діяльності учнів.
Відбувся звіт відповідальних виконавців про виконану роботу.
Буйдіна Олена Олександрівна надала методичні консультації педагогам школи.
Р.О. Ярова, заступник директора з
навчально- виховної роботи Шишацької
спеціалізованої школи ім.В.І.Вернадського