Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Консультація для батьків "Про користь чарівної казки"

Казка для дітей про коронавірус

Луценко Світлана Гаврилівна, соціальний педагог

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

КОРЕКЦІЙНІ ВПРАВИ ТА ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Практичний психолог ІРЦ ОМР - ОКСАНА МАНОЙЛО рекомендує:

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png")">📌 ВПРАВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ МОТОРИКИ І УВАГИ

1. Вправа «Повтори за мною». Дитина повинна по інструкції:
а) протягнути руки вгору, вниз, направо, наліво (якщо не знає «направо», «наліво», то «на вікно», «на двері»);
б) показати витягнутою рукою на названий предмет (вікно, стіл, книга і т.д. );
в) намалювати крейдою (олівцем) круг (паличку, хрестик) вгорі, внизу, праворуч, ліворуч дошки (зошита).

2. Вправа «Який я сильний». Вправа для пальців рук: розчепірити пальці, стиснути кулак – розтиснути; з стиснутого кулака по черзі випрямляти пальці.

3. Скачувати з пластиліну кульки, змійки, ланцюжки.

4. Вправа «Допоможи». Перекладати дрібні предмети (кульки) із однієї коробки в іншу. Зібрати розсипані на підлозі дрібні предмети в коробку.

5. Вправа «Я майстер». Проколювати товстою голкою дірочки в товстому папері.

6. Вправа «З’єднай». Крейдою на дошці або олівцем на аркуші паперу ставлять дві крапки, дитина повинна пальцем провести лінію, що їх сполучає (крапки даються в різних напрямках)

7. Вправа на рівновагу. Дитина повинна:

а) пройти по накресленій лінії (пряма, круг, хвиляста);

б) пробігти по дошці, несучи який-небудь предмет.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png")">📌 ВПРАВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПАМ’ЯТІ ТА УВАГИ

1. Вправа «Швидко назви». Вихователь показує дитині картинки і швидко їх прибирає. Дитина повинна по пам’яті назвати, що бачив.

2. Кілька разів вдаряють по долоні або олівцем об стіл. Дитина повинна сказати, скільки разів.

3. Вправа «Повтори за мною». Проводиться ритмічний стукіт (паличкою об стіл). Від вихованця вимагається повторити його.

4. Вправа «Покажи». Виконується який-небудь рух. Дитина по пам’яті повинна його повторити.

5. Вправа «Не помились». Дитині зав’язують очі, вихователь торкається його. Дитина повинна визначити скільки разів до нього торкнулися.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png")">📌 ВПРАВИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ КОЛЬОРУ, ФОРМИ, ВЕЛИЧИНИ

1. Показується якась фігурка з кольорової геометричної мозаїки (ромб, круг, трикутник). Дитина повинна вибрати таку ж за формою (по кольору).

2. Показується певна фігурка (з тієї ж мозаїки), а потім вона прибирається. Дитина по пам’яті повинна підібрати таку ж.

3. Розкладання різнокольорових кульок, кружечків, паличок в кучки по кольору.

4. Складання різних пірамідок.

5. Будування ланцюжком кубиків однакового розміру і одного кольору. Будування кубиків різної величини в ряд за принципом поступового зменшення розміру кожного наступного кубика.

6. Виставляють однорідні предмети різного розміру (грибочки, човники, ляльки і т.д.). дитині пропонують показати найбільшу – найменшу.

7. Розкладаються різні предмети контрастних кольорів. Дитині пропонують відокремити предмети одного кольору від предметів іншого кольору. Потім вчать правильно називати ці кольори; поступово вводять нові. Шляхом вправ на різних предметах, групуючи їх і називаючи колір, дитина навчається правильно розпізнавати і називати кольори. Можна використовувати намистинки, кульки, мотки ниток, смужки паперу, палички, прапорці, ґудзики, предмети, зроблені з пластиліну (кульки, ковбаски, яблучка) і т.д.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f587.png")">🖇 КОРЕКЦІЙНІ ВПРАВИ ДЛЯ НЕСПОКІЙНИХ ДІТЕЙ

Для неспокійних, імпульсивних дітей доцільно заняття чергувати зі спеціальними вправами, які вимагають спокою і самовладання. Ці вправи можуть бути наступними:

1. Посидіти спокійно 5-10-15 секунд.

2. Посидіти мовчки, заклавши руки за спину.

3. Повільно мовчки проводити рукою по краю стола.

4. Тихо встати і сісти.

5. Тихо пройти до вікна (до двору), повернутися на своє місце і сісти.

6. Тихо підняти і опустити книжку (можна кілька разів).

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f587.png")">🖇 КОРЕКЦІЙНІ ВПРАВИ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ВІДПОВІДНОЇ ШВИДКОСТІ РУХІВ

Ці вправи доцільно проводити з інертними, малорухливими дітьми.

1. Прибрати зі столу руки швидко по команді.

2. Швидкі рухи рук по команді (підняти руку, простягнути в сторону і т.д.).

3. Швидко постукати по столу 3,4,5 раз.

4. Швидко вийти з-за столу, сказати своє ім’я (або вік, або адресу) і сісти на місце.

5. Швидко підняти якийсь предмет (попередньо дорослий його упускає).

6. У швидкому темпі називати показувані предметні картинки.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png")">📌 КОРЕКЦІЙНІ ІГРИ

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6b/1/16/1f696.png")">🚖 Гра «Що змінилось?»

1-й варіант. Перед дитиною ставиться іграшковий автомобіль, у нього садять декілька котиків (3-4). Дитині пропонується уважно подивитися і запам’ятати. Потім вона повинна закрити очі. Один котик приймається. Відкривши очі, дитина визначає, що змінилось.

2-й варіант. На стіл ставляться два кубики (червоний і зелений). Дається вказівка: «Подивись уважно і запам’ятай. Тепер закрий очі». Ставиться ще червоний кубик. Дитина повинна визначити, який кубик добавився або що змінилося. Цю гру можна широко варіювати, використовуючи різні іграшки та предмети. Гра розвиває увагу, спостережливість, пам’ять.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t53/1/16/1f469_200d_1f373.png")">👩‍🍳 Гра «Маленька господиня» Мета гри – розвиток у дітей навичок самообслуговування, формування уміння слухати інструкцію (вказівку) і виконувати її. Використовуються іграшкові лялькові меблі, посуд. Дитині пропонується обставити кімнату. Дається одна вказівка, дитина її виконує. Після цього дається інша вказівка. Наприклад: «Поставити шафу, диван, стіл, стільці» і т.п. «Посади ляльку. Дай їй тарілку. Налий туди борщ. Погодуй її. Прибери посуд. Поклади ляльку спати» і т.п. (кожного разу виконується тільки одна дія). Цю гру можна використовувати і для розвитку мовлення. Дитина повинна розповідати про те, що вона робить. Наприклад: «Я саджу ляльку. Я даю їй тарілку. Наливаю їй борщ. Я годую ляльку.» і т.п.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf6/1/16/1f3e0.png")">🏠 Ігри із будівельним матеріалом

1. Дитина будує за показом або по словесній інструкції. За показом. Дорослий кладе кубик. Дитина повинна зробити те ж саме. На цей кубик кладеться інший. Дитина виконує цю ж саму дію. По словесній інструкції. Дорослий мовою регулює дії дитини. «Візьми червоний кубик, біля нього постав такий же» і т.д. Деякі діти добре підпорядковують свої дії словесній регуляції і таким чином вчаться виконувати багато завдань. Діти краще будують за показом, наслідуючи кожну дію.

2. Дитина будує за зразком. Цей вид діяльності більш складний. Подається нескладний зразок і пропонується: «Побудуй таку ж саму лавку» («хатинку», «садок» і т.д.). Якщо дитина не може виконати завдання самостійно, слід їй в цьому допомогти.

3. Дитина будує за власним задумом. Але якщо навчити їх будувати декілька «об’єктів», вони з цікавістю будуть це робити в подальшому по пам’яті самостійно і отримувати задоволення від гри.

(За інформацією Вікторії Конєвич)

Луценко Світлана Гаврилівна, соціальний педагог

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

На виконання шкільного річного плану виховної роботиопорного закладу «Шишацька спеціалізована школа Шишацької селищної ради», Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» та з метою підтримки дітей з особливими освітніми потребами учні нашого закладу стали учасниками фестивалю майстер-класів художньої творчості для дітей з особливими освітніми потребами, який відбувся 26.01.2018 року у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

На урочистому відкритті фестивалю всі присутні поринули у світ творчості та майстерності разом з дитячими хореографічними колективами Полтавського ОЦЕВУМу. Цікаво і змістовно було презентовано всім учасникам фестивалю майстер-класи різнобічного напрямку. Учні нашого закладу, які є також вихованцями Шишацького будинку дитячої та юнацької творчості разом з педагогами Бухун Т.О., Говорун Л.І., Луценко С.Г. відвідали різні майстер-класи. Горват Наталія відвідала майстер-клас по вокалу; Остяк Жанетта– майстер-клас з петриківського розпису; Сафонов Кирило, Кравченко Артем, Паламарчук Дмитро, Сулименко Юрій – майстер-клас по ліпленню. По закінченні майстер-класів діти мали змогу забрати з собою роботи, які виготовили власноруч.

Додому поверталися всі в піднесеному настрої, задоволеними від отриманих знань та з новими враженнями після відвідування майстер-класів.

 

                                                                            Соціальний педагог опорного закладу

                                                               Луценко С.Г.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

На виконання річного плану методичного кабінету відділу освіти Шишацької селищної ради, 12.12.2017 року, на базі опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського Шишацької селищної ради» був організований та проведений семінар-практикум на тему: «Формування всебічно розвиненої особистості школяра методом арт – терапії» для практичних психологів та соціальних педагогів за участі завідуючої відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями» територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради Михайлової Ю.В.

Семінар відкрив директор опорного закладу Іваниця В.А., який зосередив увагу всіх присутніх на необхідності психологічної просвіти всіх учасників навчально-виховного процесу в умовах реформування освіти, особливо щодо питання інклюзивної освіти і тієї титанічної праці, що покладається на плечі працівників психологічної служби.

Начальник відділу освіти Шишацької селищної ради Караваєва Н.М. ознайомила всіх присутніх зі змінами у законодавстві щодо надання освітніх послуг та підкреслила, що метою повної загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України. Підтримала всіх учасників семінару у їх прагненні навчатися, щоби весь свій професіоналізм та майстерність направити на потреби учня в освітньому процесі та набуття ним життєвих компетентностей.

На важливості використання інноваційних методів та технологій, в тому числі й арт-терапії, у умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» в процесі формування всебічно розвиненої особистості школяра наголосила методист методичного кабінету відділу освіти Шишацької селищної ради Луценко С.Г. Було зазначено, що арт-терапія — один із прогресивних напрямів сучасної психології. Адже методом арт-терапії регулюється психоемоційний стан дитини, впливаючи на неї засобами мистецтва: танцем, рухом (кінетотерапія), музикою (музикотерапія), елементами образотворчого мистецтва (ізотерапія), образами, театром (імаготерапія), літературою, книжками (бібліотерапія) та пісочною терапією. Завдяки арт-терапії особистість може підвищити самооцінку, розвинути творчий потенціал, позбутися негативних емоцій, думок, відчуттів.

 

Методист методичного кабінету
відділу освіти Шишацької селищної ради
Луценко Світлана

Дочірні категорії