Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

За українськими традиціями у ніч з 13 на 14 січня неофіційно відзначають Новий рік за старим стилем. У цей день на церковному (юліанському) календарі стоїть дата 1 січня. У народі 13 січня відомий також як Щедрий вечір.
Дорогі друзі, щиро і з великим задоволенням вітаємо вас зі святом і бажаємо всім щастя, добра і миру! Нехай цей день наповнить Ваше життя яскравими фарбами і прекрасними мелодіями любові!
Будьте щасливі і здорові!
Протягом тижня з 11 по 14 січня в опорному закладі проходив онлайн-конкурс "На краще виконання щедрівки". Найкращі роботи висвітлені у відео.
Гарного перегляду!

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

шляпа

Сьогодні історія розвитку капелюшків має довгий шлях. Ще в первіснообщинному суспільстві люди прикривали голови від холоду та спеки. Потім навчились виробляти тканину, так з’явився одяг, а капелюшок є невід’ємною частиною одягу, це саме та деталь, яка надає завершеність ансамблю.

У сучасному світі неможливо собі уявити життя без головного убору. Капелюшки стають обов’язковим доповненням до одягу, що дозволяє створити індивідуальний образ, що запам’ятовується.

Історія виникнення головного убору починається з Єгипту, де у Фівах на стіні гробниці намальований чоловік в головному солом’яному уборі. Греки прикривали голову тільки у подорожах. У ті часи капелюхи були атрибутом знатного прошарку і символом могутності. У давньому Єгипті велике покривало зі смугастої тканини був привілеєм фараонів, інші, окрім рабів, користувались перуками.

В епоху Середньовіччя головні убори стали предметом розкоші. Їх почали прикрашати пір’ям, пухом, хутром, стрічками і коштовним камінням. Один із класичних уборів – берет з’явився приблизно в 400 році до н. е. Тоді його носили мисливці і селяни, а потім він став популярним в колі музикантів і художників. До цього часу берет асоціюється з богемним середовищем. Жінкам, відповідно до церковної доктрини, належало ходити з покритою головою протягом всього дня. В стародавні часи люди, які займали в суспільстві високе положення, носили високі головні убори. Чим вище положення, тим вищий убір на голові. І навпаки. Прості люди, вшановуючи вельможних персон, зобов’язані були знімати свій головний убір, зменшуючи свій зріст. А щоб здаватися ще нижче, нахилялися, ставали на коліна і навіть падали долілиць.

Припускають також, що звичай знімати головний убір пішов від лицарських турнірів. А деякі вчені вважають, що звичай знімати головний убір походить з часів рабовласництва. Раби у Римі, зустрівши пана, повинні були зняти головний убір, щоб показати свою поголену голову – знак рабства. Рабиням голови не голили, напевне тому до теперішнього часу звичай знімати головний убір на жінок не поширюється.

В Україні колись вважали, що ходити з непокритою головою – гріх для чесного чоловіка. Це дозволялося лише біля церкви. Переступаючи поріг хати, треба також скинути шапку. Чоловіки знімають головний убір і тоді, коли вітаються.

Гарна шапка була колись гордістю хлопця, козака, нареченого. Головні убори були різноманітними. Залежно від сезону, місцевих традицій тощо їх робили із різних матеріалів та багатьох форм. Деякі різновиди мали пишне оздоблення, особливо на Західній Україні. Носили шапки на всю голову, заломлюючи посередині, зсуваючи на потилицю або набакир. Козацька шапка була гостра, з хутряними околицями, які слугували воїнам за кишеню. Туди вони могли покласти люльку, кисет, кресало. Колір шапки: зелений, червоний, волошковий – варіював в залежності від приналежності до певного куреня і наявного чину.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
День святого Миколая - це найочікуваніший день у році для дітлахів. Напередодні свята Миколай разом з ангелами завітав до 1-4 класів і приніс солодкі подарунки. Дитячій радості не було меж!!!
Висловлюється подяка В'юну В'ячеславу, учню 11-а класу та ученицям 3-а класу Кірзенко Діані та Литвин Каті.
апореп апрк
изображение viber 2020 12 18 13 50 42 пре
приа
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

В опорному закладі «Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського» пройшла екологічна акція «Збережи ялинку!». Учні школи активно долучилися до справи збереження хвойних насаджень у період новорічних свят. Кожен клас виготовив власний виріб, який з успіхом може прикрасити власнуоселі. Діти запропонували багато варіантів того, як можна створити святковий настрій, зробивши новорічні композиції з природного матеріалу, паперу, ниток, ялинкових прикрас, з гофрованого паперу, ялинки з глянцевих журналів, з тканини та ін.

Попередити негативні наслідки втручання людини в довкілля - наше завдання. Можливо, вже на часі змінити традицію прикрашання осель лісовими красунями на таку, що сприяє збереженню довкілля.

46е4 аипр

апапк пкпкпк

ипавв пра

рккук іаиар

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

«Затверджую»

 директор опорного закладу

«Шишацька спеціалізована

 школа ім.В.І.Вернадського

___________В.А.Іваниця

22.11.2020 року

План заходів в опорному закладі «Шишацька спеціалізована школа ім.В.І.Вернадського Шишацької селищної ради» та філіях в рамках проведення акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада до 10 грудня 2020 року

№ п/п

Захід

Дата проведення

Відповідальні

1.

Заходи на шкільному радіо, по класах з оголошенням про початок проведення акції «16 днів проти насильства» (з історії запровадження акції). Розміщено матеріали на шкільних сайтах (з інформаціями про  акцію «16 днів проти насильства»)

Протягом акції

 

Керівники закладів освіти

2.

Години спілкування щодо попередження домашнього насильства, відповідального материнства, відродження сімейних традицій, забезпечення безпеки шкільного середовищаза темою «Право особи в сім’ї: знаємо і захищаємо»

Перегляд мультфільмів про права дітей

Перегляд і обговорення відеоролика „Розірви коло” (щодо протидії насильству).

25.11 – 10.12 (до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками)  

Керівники закладів освіти

3.

Відео-урок «Скажемо СНІДу – Ні!».

Анкетування  щодо визначення рівня знань школярів з питань профілактики СНІДу «Що я знаю про ВІЛ/СНІД».

Флешмоб «Любов без СНІДу»

Заняття з елементами тренінгу «Здоровий стиль життя»  в 11 класі, «Я хочу жити по-новому! Я хочу бути здоровим!» в 10 кл., відеолекторій «Молодь і ВІЛ» (8- 11 кл.)

01.12-10.12 (до Всесвітнього дня боротьби із СНІДом)

    

Керівники закладів освіти

4.

Перегляд і обговорення відеофільму «Станція призначення – життя», відеороликів Мінсоцполітики із протидії дитячому жебракуванню «Зупинимо дитяче жебракування разом!», «Зупинимо торгівлю людьми разом!»  (щодо протидії торгівлі людьми)

4 грудня (до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства)

Керівники закладів освіти

5.

 Взяти участь у районних та обласних онлайн заходах «Нам все під силу», «Добре серце» для дітей з особливими потребами. Підготувати дітей до участі у вищезгаданих заходах. Створити відео ролик за участі дітей з особливими потребами з метою розкриття їх талантів та здібностей.

 Виховні години за темами: «Людина  починається  з  добра» (щодо профілактики напруги та жорстокої поведінки  в суспільстві)

25.11.- 4.12

Керівники закладів освіти

6.

Інформаційні години за темами: «З історії волонтерського руху».

В рамках Всеукраїнської благодійної акції «Назустріч мрії» для дітей онкохворих організовати та провести благодійні заходи та концерти «Подаруймо життя дитині», «Сумка самарянина», «Подаруймо радість!», «Поспішаймо творити добро!».

5 грудня (до Міжнародного дня волонтера)

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

7.

З метою дотримання принципів гендерної рівності, рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Інформаційні години, бесіди за темами: «Ні – гендерному насильству»,     відео-фільм «Збережемо Україну!»

6 грудня (до річниці з дня «Монреальської трагедії»

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

8.

Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини

6-10 грудня

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

9.

Бесіди, виховні та інформаційні години, флеш-моби за темами: «Життя, свобода та недоторканість для всіх», «Права людини» та ін.

В початкових класах гра -подорож «У країну прав людини».

З метою профілактики та захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації переглянути відеоролик Stор Sехtіng та провести превентивні заняття за даною темою, цикл тренінгових занять «Обачність, пильність, захист, ввічливість, сміливість»

6-8 грудня (до Міжнародного Дня прав людини)

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

10.

Виставки друкованих видань за правовою тематикою: «Людина від народження вільна» (про права людини). Тематичні виставки «Стоп насильству!», «Від прав дитини – до прав людини» та ін. за тематикою акції

4-8 грудня (до Міжнародного Дня прав людини)

Бібліотеки закладів

Керівники закладів освіти

11.

Анкетування учнів за темою: «Я і моє оточення», «Безпечний інтернет», «Мої права та обов’язки»

Протягом акції

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

12.

Інформаційні та виховні години, бесіди, тренінги для всіх учнів та педагогів з питань неприпустимості будь-яких форм насильства в сім’ї, суспільстві, учнівському  середовищі за темами: «Правила і переваги безконфліктної поведінки», «Як зберегти свій особистий простір і не порушувати простір іншої людини», «Як захистити себе від насильства в сім’ї, куди звертатися за допомогою» та ін.

Протягом акції

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

13.

Зустрічі учнівської молоді з працівниками поліції та працівниками Шишацького бюро правової допомоги І Полтавського МЦ з надання БВПД, працівниками правоохоронних органів на теми: «Права людини. Захист честі та гідності особи в Україні»; «Небезпека кібербулінгу. Будьте обережні!», «Кримінальна відповідальності неповнолітніх в Україні», «Цивільна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Кібербулінг: небезпечне віртуальне «бикування».

Протягом акції

Заклади освіти

Керівники закладів освіти, працівники поліції, соціальних служб та служби у справах дітей Шишацької райдержадміністрації,  відділ соціального забезпечення праці та                                                                                соціальних послуг населення    Шишацької селищної ради, фахівці Шишацького бюро правової допомоги

14.

Виховні та інформаційні години за темами щодо запобіганню насильства в сім’ї та учнівському середовищі: «Профілактика жорстокості та насильства в учнівському середовищі», «Життя – це вибір», «Наркотики і алкоголь – соціальне зло», «Права та обов'язки матері, батька і дитини», «Вплив насильства на формування особистості», «Що таке булінг? Як з ним боротися?».

Протягом акції

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

15.

Інформація для батьків щодо питань запобіганню насильству в його різних проявах та буклети «Світ без насильства», розміщення матеріалів «Батьки – майбутнє своїх дітей» на шкільних сайтах.

Провести консультування батьків чи законних опікунів за запитом: «Вплив  стилю виховання в сім’ї на формування особистості дитини.», «Роль батька в сім’ї»; «Безумовна батьківська любов та прийняття, як запорука щасливого дитинства і дорослішання», «Протидія насильству в сім'ї та профілактика правопорушень серед дітей та учнівської молоді»;

-          розповсюдити буклети «Поради батькам», «Правила безумовної батьківської любові»;

-          анкетування батьків «Як я знаю свою дитину»;

-          бесіди з батьками щодо недопущення жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім’ї за темами: «Щодо Закону України «Про запобігання та протидію домашньому  насильству», «Про шкільний булінг. Відповідальність за його вчинення» та ін.

Протягом акції

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

17

Виставка малюнків молодших школярів за темами:«За мир і злагоду», «Мої права та обов’язки», «Я маю право», «Моє щасливе дитинство» та ін.

Протягом акції

Заклади освіти

Керівники закладів освіти

Дочірні категорії