Шаблоны Joomla здесь

АКЦІЯ 16 днів проти насильства

Останнє оновлення: Середа, 20 грудня 2017 Автор: Володимир
   На виконання листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 22.11.2017 р. № 3183/03-02-19 «Щодо проведення акції «16 днів проти насильства» відповідно до річного плану опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім.В.І.Вернадського Шишацької селищної ради» проведено інформаційно-просвітницькі заходи присвячені Міжнародному дню ООН з викоренення насильства, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (01 грудня), до Дня прав людини (10 грудня).
   Проблема насильства щодо дітей у нашому суспільстві загострюється через соціально-економічну, політичну нестабільність, майнове розшарування. Оскільки діти проводять багато часу саме в навчальних закладах, то школи мають відігравати одну з ключових ролей у справі захисту їх від насильства. Педагоги мають забезпечувати умови, що сприяють утвердженню людської гідності дитини та її розвитку.
Тому з метою провадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь в опорному закладі проведено:
    - зустрічі учнівської молоді з працівником Шишацького бюро правової допомоги І Полтавського МЦ з надання БВПД Курилком Владиславом, працівниками правоохоронних органів на теми: «Підлітки мають знати свої права», «Трудові права неповнолітніх», «Права дітей за загальною декларацією прав людини», «Кримінальна відповідальності неповнолітніх в Україні», «Цивільна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Права людини. Захист честі та гідності особи в Україні»; до дня боротьби зі СНІДом, за участі учнів Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського на вулицях смт. Шишаки проведено  педагогом-організатором та учнями флешмоб «Любов без СНІДу»; практичним психологом проведено заняття з елементами тренінгу «Здоровий стиль життя» в 11 класі, «Я хочу жити по-новому! Я хочу бути здоровим!» в 10 кл., відео лекторій «Молодь і ВІЛ» (8- 11 кл.)
    -організовані та проведено виховні та інформаційні години на правову тематику: «Профілактика жорстокості та насильства в учнівському середовищі», «Життя – це вибір», «Неформальні об'єднання молоді», «Права людини в Україні», «Не потрапити у тенета», «Наркотики і алкоголь – соціальне зло», «Права та обов'язки матері, батька і дитини», «Світова книга прав дитини», «Конвенція ООН про права дитини», «Наші права. Обов'язок і відповідальність», «Вплив насильства на формування особистості», «Що таке болінг? Як з ним боротися?»;
    -хвилинки інформування «Адміністративне правопорушення та відповідальність», «Конституційні права та свободи людини і громадянина», «10грудня – день прав людини»;
    - круглі столи «Протидія торгівлі людьми», «Я знаю свої права»;
   -проведені виставки – огляди літератури «Правова книга», «Я маю право жити на землі, творити, дихати, учитись», «Ні – насильству!», «Дитячий світ без насильства!», «Насильство в сім’ї, як соціальна проблема»;
    -виставка плакатів та малюнків: «Скажемо насильству – ні!», «Сучасному рабству –НІ!»;
    -видано тематичний «Соціально-педагогічний ВІСНИК» психологічної служби опорного закладу;
   -проведено засідання батьківських комітетів шкіл на тему: «Протидія насильству в сім'ї та профілактика правопорушень серед дітей та учнівської молоді», батьківські збори «Правові засади відповідальності батьків у процесі виховання дітей»; на батьківських зборах розповсюджено буклети «Поради батькам», «Шкільні проблеми у підлітковому віці», «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх»; «Права і обов’язки дітей та батьків».
            Практичним психологом на стенді «Психолог радить» поміщені матеріали «Сім’я – простір без насильства».
З метою вчасного виявлення та запобігання проявам жорстокості в учнівському середовищі проведено:
-         соціальним педагогом тренінгові заняття «Конвенція ООН про права дитини» у 5-11 кл. та відео лекторій «Мої права та обов’язки» у 1-4 кл.:
-         дослідження щодо визначення причин тривожності й агресивності серед школярів;
-         тренінги «Ми проти насильства».
 
Соціальний педагог опорного закладу
Світлана Луценко
Перегляди: 143

Додати коментар


Захисний код
Оновити